Ar VKKF atbalstu līdz 2021. gada decembrim A. Daņiļeviča deju skolas “Dzirnas” tradicionālās mūzikas telpā “Trīdrade” būs pieejami tautas mūzikas mūzikas instrumenti – Kurzemes un Latgales kokles, dūdas, mandolīnas, stabules, akordeons, cītara, cimbala, bungas. Tos varēs apgūt individuāli un grupās.

“Trīdrade” jau saņēmusi meistara Kārļa Lipora darinātās 10 kokles – 5 kurzemnieces un 5 latgalietes. Skan brīnišķīgi, un gaida savus spēlētājus!

Individuālās un grupu nodarbības notiek deju skolā “Dzirnas” Lāčplēša ielā 106 k 1 2.stāvā vokālajā klasē.


 

Trešdienu vakaros pulksten no 18.30 – 20.00 telpā darbosies pilnīgi jauns folkloras ansamblis. Tajā dalībnieki dziedās, spēlēs, mācīsies dančus un rotaļas. Aicinām bērnus, jauniešus, pieaugušos. Folkloras kopa darbu sāk 8. septembrī.

Dalības maksa – 35 eiro mēnesī (1 dalībnieks vai viena ģimene).

Piedāvājam apgūt individuāli (vai mazās grupās):

– tradicionālo instrumentu spēli,

– tradicionālo dziedāšanu.

Dalības maksa – 20 eiro par stundu.

 

Brīvā muzicēšana pēc stundām – ja bērniem pēc stundām līdz “Dzirnu” nodarbību sākumam ir brīvs laiks, to var piepildīt saturīgi – muzicēt radošajā telpā “Trīdrade”! (Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, lai vienotos par konkrētu laiku). Maksa – 8 eiro stundā.

 

 

Tradicionālo instrumentu spēli māca un folkloras ansambli vada skolotāji:

Diāna Logina (etnomuzikoloģijas Bc),

Ilze Jurjāne (mūzikas pedagoģijas Bc),

Igeta Ozoliņa (Mg. paed., etnomuzikoloģijas Bc, sertificēta psihodrāmas speciāliste (LPB)).

 


Veido izpratni par tradicionālo mūziku!

“Trīdrade” piedāvā teorētiskās nodarbības tradicionālās mūzikas izpratnes veidošanai.

Tematika: tautasdziesmas jēdziens, skaņu ainava un skaņu vide, teiktās dziesmas, burdondziesmas un senā daudzbalsība, jaunā slāņa homofonā daudzbalsība, Austrumbaltijas refrēndziesmas, Latgales katoliskā tradicionālā mūzika, organoloģija, u.c.


Apgūsti solfedžo!

Ja vēlies izprast mūzikas valodas bagātību, tādējādi atraisot savas intelektuālās un emocionālās spējas, apgūsti solfedžo!

Tas dod iespēju dziedāt vai spēlēt pēc notīm, atraisīt muzikālo dzirdi, uztveri, izprast mūzikas izteiksmes līdzekļu pielietojumu, skaņdarbu formveidi, harmoniju, pierakstīt savu mīļāko dziesmu vai skaņdarbu. Tas atver bagātību mūzikas pasauli.

“Trīdrades” pedagogi izmanto akadēmiskas zināšanas kombinācijā ar domāšanu tradicionālajā un pasaules mūzikā. Solfedžo apguve ir aizraujoša, zināšanas uzreiz var pielietot praktiski.

Solfedžo iespējams apgūt jebkurā vecumā, ar vai bez iepriekšēju pieredzi.

Nodarbību laiki tiek pielāgoti klienta iespējām klātienē vai online vidē.

Pieteikšanās, rakstot uz igeta@tridrade.lv