Etnoprieka grupa “Ogas” ir profesionālu mūziķu – JVLMA Etnomuzikoloģijas, Pedagoģijas un Stīgu instrumentu nodaļas absolventu dibināts sastāvs.


Grupa sākusi savu darbību 2017. gadā, pirmoreiz uzstājoties Tieslietu ministrijā Valsts svētku sarīkojumā.
„Ogas” ir aktīvi koncertējoša grupa, un ir sniegusi koncertus Mārupes Kultūras centrā, Ādažu Kultūras centrā, Līvas ciema svētkos Liepājā, Miķeļdienas sarīkojumā Grobiņā, Vasaras saulgriežu svinībās Pokaiņos un Jūrkalnē, Dziesmu svētku virsdiriģentu un virsvadītāju pieņemšanā Lielajā Ģildē, vizītē pie Ineses Vaideres Briselē, folkklubā “Ala” , Stipro sievu 5 gadu jubilejā, festivāla ” Bildes” Folkkoncertā (2018) un “Bilžu” Veterānu koncertos, festivālos “Laba daba” un “Zaļais stars”, „Gaviles”, latviešu kopienai Štutgartē, Jāņu ielīgošanā Jaunpilī un Valsts prezidenta pilī, projektā „1836” un akcijā „Gaismas ceļš”, u. c.
„Ogu” dalībnieki spēlē akustiskos instrumentus – kokli, vijoli, mandolīnu, stabules, cimbalu, akordeonu, dūdas, varganu, kā arī basu un kahonu un, protams, dzied. Savās programmās “Ogas” izpilda tradicionālu tautas mūziku, savu oriģinālmūziku, izmantojot tautasdziesmu tekstus, ziņģes no Folkloras arhīva, dančus, pasaules tautu melodijas.
Ogas veikušas studijas ierakstus  Kurzemes ziņģei “Nāk man gadi astoņpadsmit” kopā ar aktrisi Zani Jančevsku, Igetas Ozoliņas oriģināldziesmai “Saules meita sagšas raksta”, savu versiju lietuviešu sutartinei Valda Muktupāvela latviskotajam variantam “Sajāja bramaņi” un oriģināldziesmai „Ko, māsiņas, dziedāsimi”. 2020. gada augustā „Ogas” nofilmējušas dziesmas video versiju.

2020. gada vasarā “Ogas” kopā ar Siguldas TDA “Vizbulīte” uzstājās plaša mēroga folkfestivālos Fancijā.

2021. gada decembrī “Ogas” sadarbībā ar EP deputāti Daci Melbārdi un ansambli “Stiprās sievas” sākušas darbu pie izglītojoša audio/video projekta par gadskārtu dziesmām.


„Ogas” meklē savu, oriģinālu pieeju tautas mūzikai, interesējas par tradīciju, atļaujas eksperimentēt.

“Ogas” spēlē gan akustiskas programmas, gan tās piemēro lielām skatuvēm.

“Ogu” dalībnieki ir aizrautīgi, daudzpusīgi un talantīgi.

„Ogu” dalībnieki:

Agnese Lukjanova (mandolīna, stabule, dūdas, flauta, balss)

Tradicionālo mūziku Agnese iepazinusi jau bērnībā, klausoties vectēvu dziedot un spēlejot. Vairāk ar to iepazinusies un sākusi interesēties vidusskolas laikā, darbojoties folkloras kopā ”Rūtoj”. Pēc tam darbojusies folkloras kopā “Vīteri”, un tas devis lielāku iedvesmu sākt studijas un absolvēt JVLMA Etnomuzikoloģijas nodaļu. Agnese spēlē mandolīnu, dūdas, un viņas kaisle ir īru stabule. Agnese vadījusi folkloras kopu “Lākači”, šobrīd Rēzeknē pasniedz skolēniem dziedāšanu, dažādu instrumentu spēli (mandolīna, kokle, stabules, bungas, akordeons).
“Iedvesmot mazus bērnus un redzēt to, cik priecīgi viņi ir – zelta vērts moments” , ar prieku saka Agnese.

 

Ilze Jurjāne (vijole, balss)

Etnoprieka grupas “Ogas” vijolniece.
Mācījusies tradicionālo mūziku J. Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolā, absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Mūzikas pedagoģijas nodaļu. Spēlējusi un dziedājusi folkloras kopā „Vīteri” Rēzeknē. Dažādos sastāvos piedalījusies daudzos koncertos, festivālos un konkursos Latvijā un ārzemēs. Šobrīd strādā par mūzikas skolotāju Rīgā.

Igeta Ozoliņa (kokle, vargans, tamburīns, balss)

Mūzikas autore, mūzikas pedagoģe, etnomuzikolģe, psihodrāmas speciāliste.

Krišjānis Gaiķis (bass)

Etnogrupā “Ogas” spēlē basģitāru.

Absolvējis Ditas Baronas čella klasi Em. Melngaiļa Liepājas mūzikas vidussklolā un ieguvis bakalaura grādu JVLMA Dianas Ozoliņas čella klasē. Ir Liepājas simfoniskā orķestra čellu grupas mūziķis.

Kristaps Karps (kahons, perkusijas)

Etnogrupā “Ogas” spēlē sitamos instrumentus.

 


2021. gada decembrī sadarbībā ar EP dreputāti Daci Melbārdi grupa “Ogas” sākusi darbu pie gadskārtu melodiju albuma, tradicionālām melodijām veidojot mūsdienīgas aranžijas. Skaņas ieraksti notiek studijā “Lauska” (skaņas režisors – Kaspars Bārbals), video mākslinieks – Ēriks Upenieks. Pirmā melodija “Ai, bagāti Ziemassvētki”.

Lieldienu melodija “Kū as devu šyupeļame” tapusi “Putnos” pie Daņiļeviču ģimenes:

Jāņu melodija:

2022. gadu “Ogas” noslēdza, ierakstot melodiju “Sidrabiņa lietiņš lija”:

2020. gada augustā Kalngales estrādē un laipno saimnieku Indras Filpisones un Zigudra Neimaņa mājās Garciemā tapis video dziesmai “Ko, māsiņas, dziedāsimi”.

Operators un montāžas režisors – Krišjānis Pleiko.

Puisis publikā – Jānis Jakovļevs.

Stils – Daiga Latkovska.

Grims – Inese Kalva.

 

 

 

 

2018.gada maijā Ēdoles pilī LTV raidījums “Sirdsdziesma” un režisors Arvīds Babris izveidoja video Kurzemes ziņģei “Nāk man gadi 18″, kuru izpilda “Ogas” kopā ar aktrisi Zani Jančevsku.

“Ogas” ir vairākkārtēji Mūzikas un mākslas festivāla “Bildes” dalībnieki.

Piederam “Bilžu” saimei!

 

“Ogas” pēc uzstāšanās koncertzālē “Koka Rīga”:

“Ogas” pēc koncerta Madlienas Mūzikas un mākslas skolā:

2020. gadā māksliniece Inese Mailīte radījusi etnogrupas “Ogas” logotipu. 

“Ogas” savos pirmsākumos spēlē “Dvieļu danci”: